Голема цврста хартиена картонска пакување за подарок Магнетна преклопна кутија за венчаница

Голема цврста хартиена картонска пакување за подарок Магнетна преклопна кутија за венчаница

Слика на производот

голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани
голема кутија за фустани

Опис на производот

Место на потекло: Гуангдонг, Кина
Број на модел: SP30016
Индустриска употреба: чевли и облека
Употреба: Облека, чевли, долна облека, детска облека, крзно, додатоци за облека и обработка, чорапи, други чевли и облека
Вид на хартија: картон
Ракување со печатење: мат ламиниране, лакирање, штанцување, втиснување, сјајна ламиниране, ултравиолетово обложување, ВАНИШЕЊЕ, златна фолија
Прилагодена нарачка: Прифатете
Функција: Рачно изработени
Облик: Правоаголник
Тип на кутија: Цврсти кутии
Име на производ: Магнетна кутија за подароци
Тип: Кутија за подароци
Употреба: кутија за подароци, хартиена кутија, пакување за подароци и повеќе
Дизајн: од клиенти, OEM
Сертификација: ISO9001: 2008
Големина: Одлучено од клиентот
Печатење: CMYK или Pantone
Формат на уметнички дела: AI, PDF, ID, PS, CDR
Завршување: сјајна или мат ламинација, точкаст УВ, втиснување, дебос и повеќе
Способност за снабдување: 100000 Парче/парчиња месечно
Детали за пакување: секоја кутија за подарок треба да се спакува во поединечна PP торба, околу 100 парчиња хартиена кутија се спакувани во картон за испорака, картоните може да се печатат прилагодено, бруто тежината ќе биде помала од 20KG/CTN.
Пристаниште: Шенжен

Translate »